הגבהת הרכב – חשוב וכדאי לדעת

החוק במדינת ישראל איננו מותיר לבצע שינויים ברכב, לרבות ברכבי שטח, רכבי 4X4, למעט מספר מצומצם של כאלה, המותרים בהתאם לקבלת ההיתרים הנדרשים. הגבהה של רכב יכולה להיעשות באופן חוקי לאחר הסדרת הנושא ורישומה ברישיון הרכב. את ההגבהה ניתן לבצע במקומות מוסמכים ובאמצעות קיט הגבהה מיוחד, המותאם ישירות לדגם הרכב. כדי לעשות זאת כהלכה חשוב לפנות למומחים בתחום ולבחור בערכת ההגבהה הנכונה, בתלות במשקלים המועמסים על הרכב , וכזו שתספק את המענה הנדרש ותאפשר נסיעה בטוחה ונכונה.
למידע נוסף לחצו כאן

לפעול נכון

על מנת להתקין את ערכת ההגבהה, יש לוודא תחילה שכל הקפיצים ו/או הבולמים שבערכה, בקיט ההגבהה, עומדים בתקנים הקיימים. יש לפנות לחברות המייבאות את המוצרים האיכותיים ולהיעזר במתקינים מורשים. חשוב גם לבדוק, ולפני ההתקנה, כי אכן אותה ערכת הגבהה אכן יכולה להירשם כחוקית ברישיון, כך שניתן יהיה להשתמש בה ללא כל בעיה. כחלק מהליך ההגבהה יש לכוון אורות וגם לדאוג לכיוון הפרונט. הליכים אלה יאפשרו את קבלת אישור הבדיקה, שלאחריה ניתן יהיה לפנות למשרד הרישוי כדי לציין זאת ברישיון הרכב. אפשר לעשות זאת במשרד הרישוי באופן עצמאי וניתן לעשות זאת גם מול מתקין מורשה, המבצע את הליך ההרשמה אל מול משרד הרישוי עבור הלקוח ובכך חוסך זמן המתנה.

אם קיט ההגבהה שהותקן ברכב איננו עומד בתקן הנדרש או הרכב שבו הוא הותקן נחשב לנדיר יחסית, יש לפרק את אותו קיט ולדאוג להתקין אחד, אחר, העומד בתקנים. הדבר נכון גם לגבי התקנה של ערכת הגבהה המגביהה את הרכב מעל ל-50 מ"מ, שאיננה מותרת כיום על פי החוק. כך או כך, חשוב לזכור שמטרתה של אותה הגבהה, כמו גם של כל שינוי או שפצור הרכב, היא לשפר את התאמתו של הרכב לייעוד שלו ולאפשר נסיעת שטח נוחה, נעימה וגם בטוחה יותר. חשוב לפעול על פי ההנחיות ולבצע את כל הפעולות כפי שמציין ודורש החוק. הגבהת הרכב באמצעות קיט ייעודי איכותי, הכולל את הקפיצים ואת הבולמים הנכונים, מתאימה לסוגים שונים של רכבים ואם נעשית אצל המומחים גם כוללת את אישורי ההגבהה הנדרשים כפי שמציין החוק.

רוצים להגביהה את רכב השטח שלכם ומחפשים ערכת הגבהה איכותית ויעילה, העומדת בכל התקנים? פרוג'יפ היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. החברה מתמחה בייצור והתקנות של שיפורים המיועדים לרכבי 4X4, לרבות הגבהה, והיא מבטיחה לכם מקצועיות ברמה גבוהה. לסקירת מוצרי החברה, לחצו כאן ולמענה טלפוני, התקשרו ל – 04-8492233